Yazar Hakkında

Kayra Keri Küpçü Kimdir?

Fantastik kurgu uzmanı, Fantastik Edebiyat – Bilimkurgu – Çizgi Roman Editörü, Gamer, Geek, Dungeon Master, Game Master, Storyteller, Koleksiyoner vs…

Kayra “Keri” Küpçü, 1983’te İzmit’te doğdu. İlköğrenimini Özel Kocaeli Atılım Vakfı, ortaöğrenimini Özel Atafen Koleji’nde tamamladıktan sonra liseyi de 24 Kasım Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Bunun yanında Şubat 2004’te açılan FrpNet Sitesinin sahibi ve yöneticiliğini yapmakta. 2004 Ekim ayından beri de birkaç yayınevinde Fantastik Kurgu danışmanlığı yapmaktadır.

1997 yılında başladığı Rol Yapma Oyunları ile Fantastik Kurgu ve Fantastik Edebiyata da giriş yapan Keri, 2000 yılından beri Mitoloji, Fantastik Kurgu ve Korku yazarlığı yapıyor.

Yazıları Frpnet, Kan Güncesi, Kayıp Dünya, Mevsimsiz elektronik dergileri ile Arcane, Gerekli Şeyler, Tam Macera çizgi roman dergisi ve Hipnoz dergilerinde yayınlandı. Mayıs 2011′den beri Gölge e-Dergi’de fantastik kurgu bölümünü yazmaktadır. Ayrıca 6 arkadaş hazırladıkları “Anadolu Korku Öyküleri” isimli kitapta bir öyküsü, Kadir Aydemir’in hazırladığı “90′lar Kitabı” isimli kitapta da bir öyküsü yayınlandı.

2005 yılında İstanbul’a yerleşen Kayra “Keri” Küpçü; yayınevleri, oyun şirketleri ve teknoloji şirketlerinde çalışmıştır.

Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği’nin (Fabisad) kurucu üyelerindendir ve ilk yönetim kurulundadır.

Eşi Güliz ve köpekleri Laika ve Alice ile mutlu bir hayat sürmektedirler…

 

Yazarın kişisel web sayfası: http://www.kayrakerikupcu.com

Kitabı Alabileceğiniz Adresler
Kitap satışa çıktığında satın alabileceğiniz adreslere buradan ulaşabilirsiniz.

SATIN AL!

Bize Ulaşabileceğiniz Sosyal Bağlantılar
Sponsor


Kitaba katkılarından dolayı Technopat'a teşekkür ederiz.

Twitter’da Çizgilerin Gücü Adına

Sitenin fon resmi Jessica de Bruin'in çizimidir.
Jessica'nın Deviantart sitesi